آبشار ۹۰متری ˈلاملیجˈ در شهرستان کردکودی، جاذبه فوق العاده گردشگری در دل طبیعت زیبای این منطقه با هوایی دلنشین منتظر بازدید گردشگران و مسافران نوروزی است.

آبشار لامیجبه گزارش گرگانا،  آبشار لاملیج روستای سرکلاته خرابشهر (تمیشه) در موقعیت جغرافیایی N3642 E5404 ، در جنوب این منطقه واقع بوده و از مجموعه چندین آبشاری است که در مناطق جنگلی این روستا واقع شده اند.

آبشار لاملیچ به ارتفاع نود متر از یک مکان رفیع و بلند به کف دره می ریزد و چون در محل ریزش از بین درختان ملیج که گاهی ملیج و ملج هم گفته می شود، می گذرد به لاملیج شهرت یافته است.

مسیر ریزش آب دارای شیب نسبتا تند بوده و ۴ الی ۵ ساعت از روستا تا آبشار فاصله است.

دیواره رودخانه مسیر که در بعضی از قسمت ها ارتفاع آن به بیست متر و بیشتر می رسد پوشیده از درختان بلند افرا و بوته های گیاه همیشه سبز چلم است.

در ادامه مسیر آبشار کوچکتری قرار دارد که از آبشار بزرگ جدا بوده و در صورت بازدید از آن باید مجددا به مسیر بازگشت و ادامه راه داد.

ادامه مسیر تا آبشار اصلی نیاز به فرود فنی و تجهیزات داشته و از سوی دیگر به دلیل انبوه بودن جنگل این مسیر، نیاز به راهنما دارد.

برای رسیدن به این آبشار دو مسیر کلی وجود دارد که شامل مسیر اول از طرف ˈتاق دونه گلیˈ و ˈدئوˈ و مسیر دوم هم از طرف ˈمیرانلوˈ و ˈقلعهˈ که کمی صعب العبور است.

شهرستان کردکوی با افزون بر ۷۵هزار نفر جمعیت در غرب استان گلستان و در حاشیه جاده تهران – گرگان – مشهد واقع می باشد.

روستای سرکلاته خرابشهر (تمیشه باستان) هر سال میزبان گردشگران و طبیعت دوستان بسیاری می باشد.

از سوی دیگر طبیعت بکر و زیبا در حاشیه جاده قدیم گرگان – کردکوی و روستاهای قدیمی در این مسیر، مسافران بسیاری را به سوی خود می خواند.

این جاده در این وقت از سال از طبیعت زیبا و چشم نوازی برخوردار است که مسافران نوروزی می توانند از این مناطق زیبا و جذاب دیدن کنند.

مزارع طلایی کلزا و مزرعه های سبز گندم در این منطقه با تصاویر زیبای خود در این ایام از سال، چشم هر بیننده ای را به سوی خود جذب می کند.