مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی گلستان گفت: با توجه به لغو تحریم بخش پتروشیمی در توافق ژنو اجرای این توافقنامه از تاریخ ۳۰ دی ماه خبر خوشی برای سهامداران پتروشیمی گلستان است.

IMG14114808به گزارش گرگانا به نقل از مهر، علاالدین حیدری صبح جمعه در گرگان افزود: هیات مدیره و مسئولان پتروشیمی گلستان به همراه سهامداران از لغو تحریمهای بخش پتروشیمی استقبال می کند و آنرا نویدبخش آینده روشن برای توسعه استان می داند.

به گفته وی, تحرکات اخیر در خصوص رفع مشکلات پتروشیمی گلستان نظیر اخذ مصوبه وام ارزی این پروژه مهم و همزمانی آن با توافق نامه ژنو موجب خوشحالی و امیدواری سهامداران شده است.

وی اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک با طی شدن روند اداری پرداخت تسهیلات ارزی شرکت صنایع پتروشیمی گلستان,  ساخت و تکمیل این پروژه شتاب گیرد.

حیدری با تقدیر از حمایتهای ویژه مسئولان محترم دولت و نیز مجمع نمایندگان استان گلستان از پتروشیمی گلستان, تصریح کرد: خوشبختانه اکنون همه مسئولان اجرایی کشور و استان و نیز نمایندگان محترم مجلس برای رفع مشکلات پتروشیمی گلستان متحد شدند که انتظار می رود با همدلی و هماهنگی ایجاد شده آرزوی دهها هزار سهامدار این شرکت تحقق یابد.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی گلستان با قدردانی از صبر و حوصله سهامداران این شرکت افزود: مسئولان پتروشیمی همیشه از لطف و حمایت همه سهامداران برخوردار بوده و معتقدیم که رضایتمندی و پشتبیانی سهامداران بزرگترین سرمایه شرکت صنایع پتروشیمی گلستان است.

حیدری افزود: مسئولان پتروشیمی گلستان اکنون در حال پیگیری فراهم کردن مقدمات قانونیپرداخت تسهیلات ارزی ۲۷۷ میلیون یورویی از محل صندوق توسعه ملی هستند که به محض نهایی شدن به اطلاع سهامداران و مردم عزیزخواهد رسید.
راه اندازی پتروشیمی گلستان مطالبه جدی همه مردم استان است

نماینده مردم مینودشت و کلاله در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: راه اندازی پتروشیمی گلستان مطالبه جدی همه مردم استان بوده و باید جدی تر پیگیری شود.

عبدالکریم رجبی افزود: نه تنها سهامداران بلکه همه مردم استان منتظرند تا دولت محترم مشکلات این پروژه ملی را برطرف کنند.

به گفته وی، منافع پتروشیمی گلستان فقط به ۹۴ هزار سهامدار آن نمی رسد بلکه همه یک میلیون و ۷۰۰ هزار شهروند گلستانی از آن منتفع خواهد شد.

وی با بیان اینکه مجمع نمایندگان استان به طور جدی در حال رایزنی با مسئولان اجرایی کشور هستند, یادآور شد: مجمع نمایندگان نمی تواند نسبت به مطالبات دهها هزار سهامدار این شرکت بی تفاوت باشد و به همین جهت در تلاش است تا همه چالشهای فراروی آنرا برطرف سازد.

رجبی تصریح کرد: نمایندگان استان خود را موظف به پیگیری این مساله می دانند و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

نماینده مردم مینودشت و کلاله تاکید کرد: با اقدامات انجام شده در ماههای اخیر چشم انداز پروژه پتروشیمی گلستان مثبت و امیدوار کننده است.