مراسم احداث مجتمع فرهنگی هنری گلستان، به همت هیئت امنای مجتمع فرهنگی گلستان (گلستانی های مقیم پایتخت) با حضور جمع کثیری از چهره های نام آشنای کشوری و استانی در سالن وزشی شهید تیموری واقع در شهرداری منقطه 2 تهران برگزار شد.

مجتمع فرهنگی گرگان در تهرانبه گزارش گرگانا به نقل از مهر، شامگاه جمعه،  در ابتدای این مراسم علی اصغر احمدی رئیس هیئت امنای مجتمع فرهنگی گلستان ضمن خوشامدگویی اعلام کرد این مجموعه با رویکرد فرهنگی و مذهبی و غیرسیاسی بنیانگزاری شده است.

در ادامه این جلسه  استاندار گلستان ضمن اعلام حمایت خود و مجموعه مدیران استانداری جهت تسریع در احداث این مجتمع بر ضرورت توحه به تدوین طرح جامع فرهنگی تاکید کرد.

حسن صادقلو در انتهای سخنان خود همچنین  اعلام کرد برای شروع عملیات احداث این مجتمع  مبلغ 500 میلیون ریال تخصیص داده می شود.

در ادامه آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان از این اقدام فرهنگی به عنوان یک کار خیر یاد کرد و با اشاره به روایات دینی این مرکز را رحمت الهی دانست و با قرائت روایتی از امیرالمومنین (ع) رابطه انسان و زادگاه را امری پسندیده و مورد توجه در دین مبین اسلام دانست.

آیت الله نورمفیدی همچنین در ادامه بیان کرد که این مرکز مذهبی هیچ سبقه سیاسی نخواهد داشت و محلی برای تعاملات گروه های مختلف اجتماعی خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان همچنین از مساعدت و همکاری دکتر قالیباف و سایر مدیران شهرداری بابت واگذاری زمین جهت احداث مجتمع فرهنگی گلستان تقدیر و تشکر کرد.

در این مراسم علاوه بر آیت الله نورمفیدی، شریعتمداری معاون رئیس جمهور،آیت الله شاهرودی نماینده خبرگان رهبری، دکتر صادقلو استاندار گلستان، منوچهر متکی وزیر سابق امورخارجه، و تعدای از مدیران کل استان و چهره های شاخص فرهنگی و اجتماعی حضور داشتند.