یک هتل آپارتمان در آستانه سال نو با حضور معاون استاندار گلستان و جمعی از مسوولان استانی و شهری در روستای گردشگری زیارت گرگان افتتاح شد.

هتل آپارتمان زیارتبه گزارش گرگانا دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان روز دوشنبه در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: روستای زیارت در هفت کیلومتری جنوب ناهارخوران گرگان واقع شده که با یک جاده جنگلی بسیار زیبا به شهر متصل شده است.

ˈقربان عباسیˈ اظهار کرد: این روستای ییلاقی بعنوان یکی از 10روستای دارای بافت باارزش تاریخی کشور معرفی شده است.

وی درادامه با اشاره به حفظ بافت تاریخی و ارزشمند این روستا به اهمیت ایجاد هتل ها و تاسیسات گردشگری درجلب وجذب گردشگر اشاره کرد و افزود: هتل آپارتمان پردیس در آستانه نوروز با سرمایه گذاری شخصی به مبلغ 10 میلیارد ریال در این روستا افتتاح شد.

عباسی یاداور شد: این هتل آپارتمان دارای 16 اتاق و 60 تخت می باشد و در ایام نوروز پذیرای مسافران وگردشگران خواهد بود.

روستای زیارت با داشتن جاذبه های گردشگری همچون امام زاده، آبگرم، آبشار، کوه های سر به فلک کشیده و سرسبز ،درکنار آب و هوایی کم نظیر و مطبوع باعث شده که هر ساله از سراسر ایران میهمانان بسیاری را پذیرا باشد.

راه دسترسی به روستا از داخل شهر گرگان و از طریق بلواری است که به میدان ناهارخوران ختم می شود و پس از آن جاده پرپیچ و خم روستای تفریحی و ییلاقی زیارت در دل جنگل سر به فلک کشیده آغاز می شود.

از لحاظ آب و هوایی، ناحیه گردشگری ناهارخوران گرگان جزو نواحی معتدل و نیمه مرطوب خزری است که هوایی مطبوع و ملایم داشته و به دلیل افزایش ارتفاع، هوای خنک تری نسبت به شهر گرگان بویژه در فصل تابستان دارد.