هیات مدیره شرکت سهامی پتروشیمی استان گلستان روز سه شنبه اعلام کرد: مراحل اداری وام ارزی و ریالی در حال انجام است و قرارداد تامین و انتقال گاز برای مجتمع پتروشیمی استان منعقد شده است.

مجتمع پتروشیمی گلستانبه گزارش گرگانا، هیات مدیره این شرکت در پیام نوروزی خود در آستانه سال نو، آورده است: امید داریم که در سال جدید با تداوم حمایت های مسوولان دولت تدبیر و امید در سطح ملی و استانی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی شاهد به ثمر نشستن این تلاش ها و فرا رسیدن روزهای خوب و بهتر برای پتروشیمی گلستان باشیم.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: بهار از راه می رسد و به همراه خود شکوفایی و امید دوباره را صدا می زند، امید به زندگی و امید به آینده روشن و امید به سرسبزی و تلاشی نو برای ساختن و ساختن دارد.

هیات مدیره پتروشیمی گلستان در این پیام افزوده اند: با تلاش همه دلسوزان و نیز مسوولان ارشد اجرایی کشور و استان و نیز نمایندگان مجلس، پتروشیمی گلستان در سال 92 دستاوردهای ارزشمندی داشته که به نوعی ˈتولدی دوبارهˈ برای این صنعت بزرگ بود و امیدواریم با تداوم این همدلی و همراهی همگانی در سال آینده شاهد برداشتن قدم های اساسی در مسیر به سرانجام رسیدن این پروژه مهم باشیم .

نویسندگان این پیام در ادامه گفته اند: نیک می دانیم که شکل گیری پتروشیمی گلستان که محصول همراهی بیش از 94 هزار سهامدار بوده در سال های گذشته دچارمشکلاتی شد تا اینکه در نیمه دوم سال 92 با حمایت قاطع وزیر نفت و سایر مسوولان کشور و نیز مجمع نمایندگان استان مصوبه مهم وام ارزی به مبلغ 277 میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی به تصویب رسید که مایه دلگرمی و امید دوباره برای همه ما شد.

در ادامه این پیام آمده است: شکل گیری اراده جدید در مسوولان اجرایی کشور و سیر تحولات سیاسی و اقتصادی در سطح ملی نظیر توافقنامه ژنو و لغو تحریم صنعت پتروشیمی به همراه افزایش پیگیری ها و رایزنی ها برای به سرانجام رسیدن این پروژه مهم، منجر به این شده که امروز همگان از رسیدن بهاری دل انگیز در صنعت استان با رفع مشکلات پتروشیمی گلستان سخن گویند.