دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گرگان گفت: تور رایگان گرگان گردی با همکاری اداره کل اوقاف در راستای آشنایی گردشگران با جاذبه های طبیعی وتاریخی مرکز استان گلستان برگزار می شود.

تور گرگانا گردیبه گزارش گرگانا ˈسارا اخوتˈ صبح سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهارکرد: مسافران در این تور می توانند از محل های تاریخی و مذهبی، جاذبه های دیدنی وطبیعی این شهرستان ازجمله بافت قدیم، مدرسه عمادیه و مسجد جامع، روستای زیارت، ناهارخوران گرگان و همچنین پارک های جنگلی قرق و قرن آباد دیدن کنند.

وی درادامه با بیان اینکه گرگان جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوانی وجود دارد که قدمت دیرینه این دیار را بیان می کنند، اضافه کرد: این شهرستان دارای جاذبه های گردشگری مشتمل بر جنگل های سرسبز، آثار تاریخی و زیارتی، طبیعت و هوای پاک، کوهسارها، دره ها، رودخانه ها، آبشارها و چشمه سارهایی است که آن را در زمره شهرهای گردشگری ایران قرار داده است.

مدیرمیراث فرهنگی گرگان تصریح کرد: مرکز استان گلستان همچون نگینی در طبیعت چشم نواز شمال کشور با داشتن جاذبه های تفریحی و گردشگری بسیار در ایام نوروز پذیرای مسافران و دوستداران طبیعت و آثار تاریخی است که برای گذران تعطیلات این منطقه را انتخاب کرده اند.

به گفته اخوت، پارک های جنگلی ناهارخوران، النگدره، قرن آباد، شصت کلاته، قرق، گرمابدشت، پارک شهر، سد نومل، آب گرم و آبشار دوقلوی زیارت، هزارپیچ، چهارشنبه بازار و دهکده اکوتوریستی زیارت از جمله این دیدنی ها هستند.

وی همچنین یاداور شد: در روزهای نوروز نقاط دیدنی باستانی نظیر موزه گرگان، مسجد جامع، مدرسه عمادیه، بافت قدیم شهر، خانه های تاریخی تقوی، کبیر و باقری گردشگران را برای ساعاتی به سوی خود می خواند.

به گفته وی، تکایای محلات قدیمی شهر، کاروانسراهای منگی، قزلق، دیملو، رباط سفید و حمام قدیمی، سفره خانه سنتی، تورنگ تپه، شاه تپه، خرگوش تپه، قلعه خندان، نرگس تپه امامزاده های اسحق، نور، عبدالله، نه تن، مرادبخش، محسن، بی بی هور- بی بی نور و طیب از دیگر جاهای دیدنی شهرستان گرگان است که پذیرای بازدیدکنندگان بسیاری خواهد بود.

اخوت اضافه کرد: این شهرستان علاوه بر این، سوغات و ره آوردهای سفر نیز برای گردشگران و مسافران دارد که می توان به قالی، قالیچه، جاجیم و منسوجات صنایع دستی و شیرینی های محلی همچون حلوا اماج، نان خرمایی، زنجبیلی، ناتک(پادرازی) اشاره کرد.

مدیر میراث فرهنگی گرگان اظهار امیدواری کرد که مسافران وگردشگران با خاطره ای خوشی این شهرستان را ترک کنند.