رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر گرگان گفت: با برگزاری جلسات متعدد در شورای اسلامی شهر گرگان و پیگیری اعضای شورا برای رفاه حال شهروندان، دریافت عوارض برای ورود به پارک جنگلی النگدره حذف شد.

ورودی النگدره

محمد ابراهیم جرجانی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با حذف عوارض پارک جنگلی النگدره از بودجه سال ۹۳، مبلغ بودجه سازمان پارکها و فضای سبز شهرستان گرگان از ۹ میلیاردو ۹۰۰ میلیون تومان به ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان کاهش یافت.

وی ادامه داد: شهروندان گرگانی برای تفریح و گردشگری جای خاصی را ندارند از این رو دریافت عوارض برای ورود شهروندان به پارک جنگلی النگدره بی انصافی به شمار می رود.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر گرگان تصریح کرد: دریافت عوارض در این مدت نه تنها درآمدی برای شهرداری نداشت بلکه تنش ها و برخوردهای فیزیکی را ایجاد کرده بود به همین خاطر با اصرار اعضای شورا دریافت عوارض شهرداری حذف شد.

جرجانی در ادامه از کوتاهی مدیران شهرداری در اجرای پروژه های عمرانی ابراز نارضایتی کرد و افزود: با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر گرگان در راستای احداث پل هوایی در شرق گرگان به برای جلوگیری از حوادث ناگوار برای شهروندان، تاکنون هیچ اقدامی از سوی مدیریت مربوطه انجام نشده است و این نشانه کوتاهی مدیران در این بخش است.

وی بیان داشت: در چند ماه اخیر تصادف عابران پیاده با خودروها در خیابان جرجان افزایش داشته است و با توجه به اهمیت بالای این موضوع متاسفانه شهرداری کاری در این بخش انجام نداده است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر گرگان اذعان داشت: با توجه به قرار گرفتن کوی اوزینه و شهرک بهشتی در خیابان جرجان، روزانه جمعیت بسیاری از این خیابان تردد می کنند که فقدان پل هوایی در این خیابان حوادث زیادی را برای شهروندان در پی داشته است.

وی با بیان اینکه روکش آسفالت محور نهارخوران قابل تقدیر است افزود: ضرورتی که در ایجاد پل هوایی شرق گرگان است در روکش آسفالت محور نهار خوران نیست چراکه نبود پل هوایی در آن مسیر جان شهروندان را به خطر انداخته است.

جرجانی در خاتمه یادآورشد: احداث پل هوایی ۵ ماه پیش در شورای اسلامی شهر گرگان تصویب شد ولی تاکنون شهرداری برای ساخت این پل هیچ گونه اقدامی نکرده است که این نشان دهنده کوتاهی و بی توجهی مدیریت شهری است.