پس از تودیع یدالله وفایی، حسینعلی قوانلو به عنوان مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گلستان انتخاب شد.

انتصاببه گزارش  گرگانا به نقل از مهر، با روی کار آمدن دولت یازدهم موج تغییرات مدیران در استان گلستان هم آغاز شد و در اولین تغییرات سال ۹۳ حسینعلی قوانلو به عنوان مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گلستان منصوب شد.

قوانلو که متولد ۱۳۴۳ است چهار بار به صورت داوطلبانه در جبهه های جنگ حضور یافته و جانباز ۱۰ درصد است. از سوابق تحصیلی وی می توان به کارشناسی مهندسی برق قدرت از دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران در سال ١٣۶٧ و همچنین کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت از دانشگاه علم و صنعت ایران در ١٣٧۵ اشاره کرد.

وی پیش از این سرپرست گروه برق ذغال سنگ البرز شرقی از سال ۶٧ لغایت ٨٠، سرپرست خدمات فنی معدن ذغال سنگ البرز شرقی از سال ۶٨ لغایت ٨٠، معاون فنی شرکت ذغال سنگ البرز مرکزی از سال١٣٨٠ لغایت ١٣٨٢، معاون فنی و معدنی شرکت ذغال سنگ البرز مرکزی از سال ١٣٨٢ لغایت ١٣٨٣ ، مجری طرح فرو کروم سبزوار وابسته به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از سال ١٣٨٣ لغایت ١٣٨۴ ، مجری طرح سنگ اهن جلال أباد وابسته به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از سال ١٣٨۴ لغایت ١٣٨٩ و مجری طرح طلای زرشوران وابسته به سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی ایران از سال ١٣٨٩ تا کنون اشاره کرد.

گفتنی است مراسم معارفه حسینعلی قوانلو پیش از ظهر چهارشنبه در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار می شود.