نماینده مردم بندرگز و بندر ترکمن و کردکوی در مجلس شورای اسلامی گفت: خلیج گرگان در کتاب ها به نام گلستان ثبت شده است و باید کل خلیج گرگان به گلستان واگذار شود، ولی ما تابع قانون هستیم و آن چه را برای ما مصوب کرده اند و از دولت می خواهیم حق قانونی استان درباره مرزها محقق شود.

80996635-5426114به گزارش گرگانا به نقل از مهر، محمد جواد نظری مهر عصر امروز در گفتگو با خبرنگاران استان در رابطه با مصوبه الحاق میانکاله به استان گفت: این مصوبه در جلسه رسمی دولت به تصویب هیات وزیران رسیده است و به دفتر مقام معظم رهبری و رییس قوه قضاییه و دفتر معاون اول رییس جمهور و دیگر مسئولین مرتبط ارسال شده است و امکان لغو چنین مصوبه محکمی بسیار بعید است.

وی تصریح کرد: دولت یازدهم دولتی است که با تدبیر و امید آمده است و اگر خدایی ناکرده دولت بخواهد به خاطر برخی فشار ها این مصوبه را لغو کند نهایت خاموش کردن همه شعارهایی است که داده است و نشان  دهنده این است که دولت نمی‎تواند در اقدامات خود قاطع باشد و با کوچکترین حرکت‎های اعتراضی، اصل کار دچار خلل خواهد شد.

نظری مهر در ادامه افزود: این مصوبه مطابق مستندات بسیار و از سال ها قبل پیگیری شده است و  ما در این زمینه و در رابطه با این مصوبه از دولت تشکر داریم.

وی در ادامه تعیین تکلیف مرزهای استان  را تنها در زمینه غرب استان ندانست و تصریح کرد: ما در قسمت شرق استان هم مرز مشترک با خراسان شمالی داریم که آن نیز باید تعیین تکلیف شود ودر قسمت جنوبی استان گلستان با استان سمنان نیز مرز مشترکی داریم که این مرز هم باید پیگیری شود و به نتیجه برسد.

نماینده مردم بندرترکمن و بندرگز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این مطلب را به عنوان سوال از وزیر دارم و این سوال در کمیسیون وجود دارد و وزیر باید در این زمینه توضیح دهد.

نظری مهر افزود: در زمان جدایی مازندران از گلستان حدود مرزی استان ما توسط استان در بخش غرب مشخص شده بود ولی پس از جدایی دو استان حدود 17 سال بحث مرزهای استان به تعویق افتاد و ظلم بزرگی به استان شد و دولت ها هم یکی پس از دیگری آمدند ولی بحث مرزها تعیین تکلیف نشد.

وی تصریح کرد: این تعویق و مشخص نشدن حدود مرزها، تاثیرات بسیار بدی را از نظر اقتصادی بر پروژه‎های سرمایه‎گذاری و حتی کارهای ابتدایی مردم گذاشت که باید از استان مازندران و یا سمنان و خراسان شمالی مجوزهای لازم گرفته می‎شد و این موضوع به دلیل بی‎تدبیری وزارت کشور در زمان خودش تا به امروز بود که خوشبختانه این پیگیری‎ها در این دوره از دولت در غرب استان گلستان به نتیجه رسید.