غلام عباس ارباب خالص، رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شمال شرق کشور که منظور شرکت در همایش یکروزه « بررسی راهکارهای توسعه روابط تجاری ایران و ترکمنستان» در استان حضور یافته است در استانداری گلستان حضور یافت، عصر روز گذشته (۴ اسفند) با استاندار گلستان دیدار کرد.

خط هوایی گرگان ترکمنستان دکتر حسن صادقلو، استاندار گلستان در این دیدار بر پیگیری تفاهم نامه های امضا شده میان دو طرف ایران و ترکمنستان تأکید کرد.

وی اظهار داشت: در استان گلستان ظرفیت های زیادی وجود دارد که باید آنها را استخراج و به طرف مقابل معرفی و ارائه کنیم.

صادقلو تصریح کرد: حوزه فناوری اطلاعات، حوزه مهندسی ساختمان و غیره از جمله توانمندی های قابل ارائه در استان است.

وی ادامه داد: همچنین جزیره آشوراده که مهمترین جزیره در دل دریای خزر است یک ظرفیت مهم است که به دلیل شرایط خاص آب و هوایی و محیط زیستی فرصتی برای هدایت سرمایه گذاران به آن سمت ایجاد می کند.

استاندار گلستان بر پیگیری خط هوایی که درگذشته نیز تفاهم نامه های در این رابطه وجود داشت تأکید کرد و اظهار داشت: با راه اندازی این خط هوایی هر سه کشور ایران، ترکمنستان و قزاقستان منفعت خواهند برد.

صادقلو با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت آرامگاه مختومقلی فراغی در استان گلستان، تصریح کرد: با پیگیری جهت مرمت این آرامگاه و همچنین درختکاری این مجموعه فرهنگی می توان در راستای توسعه توریسم فرهنگی اقدامات مهمی انجام داد.

غلام عباس ارباب خالص، رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شمال شرق کشور نیز در این دیدار بر توسعه روابط میان ایران و ترکمنستان تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری گلستان، وی خواستار تشکیل کارگروه پیگیری تفاهم نامه های میان ایران با قزاقستان و ترکمنستان شد که استاندار گلستان مسئولیت آن را به معاون برنامه ریزی خود سپرد.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شمال شرق کشور، گفت: خط هوایی گرگان – عشق آباد نیز در حال پیگیری است که امیدواریم به زودی موانع پیش روی آن برداشته شود.