بسکتبال گرگانسخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان گفت: شهرداری گرگان برای سال آینده تیم داری نخواهد کرد و تیم بسکتبال شهرداری گرگان به مجموعه دیگری واگذار خواهد شد.

به گزارش گرگانا ˈحسین ربیعیˈ شب گذشته در حاشیه جلسه غیرعلنی شورای اسلامی شهر گرگان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در صحن شورای اسلامی شهر گرگان جلسه‎ ای غیر علنی تشکیل شد تا وضعیت تیم بسکتبال شهرداری گرگان مشخص شود.

وی ادامه داد: برابر تصمیم اعضای شورای اسلامی شهر گرگان مصوب شد شهرداری گرگان برای سال آینده هیچ تیمی را در مدیریت خود نداشته باشد و به نوعی تیم داری نکند.

وی در خصوص وضعیت تیم بسکتبال گرگان که با نام شهرداری در سال های گذشته در لیگ برتر بسکتبال باشگاه ‎های کشور حاضر می‎ شد، خاطرنشان کرد: به هر حال با این مصوبه تیم بسکتبال گرگان نیز از مدیریت شهرداری گرگان خارج خواهد شد و شهرداری مدیریتی برای این تیم نخواهد داشت.

ربیعی تاکید کرد: این به بدان معنا نیست که شهرداری و شورا کمکی به بسکتبال گرگان نخواهد کرد، در این جلسه تصمیم ‎گیری شد، که شهرداری گرگان به هر تیم بسکتبالی که در سوپر لیگ بسکتبال باشگاه ‎های کشور حاضر باشد بنابر تشخیص هیات بسکتبال به آن تیم چهار میلیارد ریال مساعد نماید.

وی اضافه کرد: برای انجام این موضوع نماینده ‎ای از شورای اسلامی شهر گرگان در هیات بسکتبال حاضر می‎ شود و نظارت بر این موضوع را بر عهده خواهد گرفت.

سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان متذکر شد: کار شهرداری تیم داری نیست و قصد شورای اسلامی شهر گرگان از تصویب این موضوع این بوده که بخش خصوصی وارد میدان شود تا حمایت‎ هایی از جانب بخش خصوصی برای تیم ‎ها انجام گیرد و شورای شهر و شهرداری گرگان نیز با انجام کمک‎ های مشخص حمایت لازم و همانند گذشته را از تیم بسکبتال گرگان داشته باشند.

ربیعی در خصوص حمایت تیم‎ های دیگر به جز بسکتبال در گرگان، گفت: در این حوزه هم تصمیم‎ گیری شده که هر تیمی که در گرگان موفق عمل می ‎کند و به عنوان نماینده شهر در میادین ملی و حتی بین‎ المللی افتخار کسب می‎ کند کمک ‎های مالی به آنها انجام شود.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا تیم بسکتبال گرگان در فصل آینده نیز با نام شهرداری گرگان در میادین حاضر می شود، گفت: برای تصمیم گیری در این حوزه باید مجموعه ای که مدیریت این تیم را بر عهده خواهند گرفت تصمیم گیری کنند اما شورا و شهرداری هیچ تصمیمی در این خصوص ندارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دیگر مصوبه شورای شهر برای کمک به دیگر رشته های ورزشی استان قرار شد مبلغ دو میلیارد ریال در اختیار دیگر هیات های ورزشی قرار بگیرد.

نکته جالب این که این طرح با یک رای اصطلاحا میلی متری به تصویب رسید بطوریکه 7 نفر از اعضا مخالف و 6 نفر موافق تیم داری شهرداری در ورزش بسکتبال بودند.

اسدالله کبیر، محمدرضا سبطی، علی کلاتی، علیرضا پزشکپور، حسین ربیعی و محمد قدس مفیدی 6 عضو شورای شهر بودند که نسبت به این طرح اعلام مخالفت کردند اما نظرشان در برابر 7 عضو دیگر کارساز نشد تا طرح عدم تیم داری شورا و شهرداری در پرطرفدارترین رشته ورزشی شهر به تصویب برسد.

نکته دیگر اینکه دو تن از مخالفان تیمداری شهرداری در ورزش بسکتبال خود ریاست هیات های ورزشی را بر عهده دارند. ˈمحمد ابراهیم جرجانیˈ و ˈصفرعلی پایین محلیˈ به عنوان رییس هیات های تنیس و هاکی استان گلستان و همچنین ˈزهرا نوراˈ به عنوان نایب رییس هیات اسکواش استان از جمله مخالفان تیمداری در رشته بسکتبال بوده اند.

در هر صورت در روزهای آینده باید منتظر واکنش اهالی بسکتبال نسبت به این مصوبه باشیم، مصوبه ای که عملاً دست و پای نمایندگان بسکتبال گرگان که احتمال فراوان می رود در سال آینده دو نماینده در سطح اول بسکتبال کشور داشته باشیم، را بسته است .

گفتنی است تیم شهرداری گرگان امسال با هزینه ای بالغ بر هشت میلیارد ریال در رقابت های لیگ برتر باقی ماند و حال باید دید اگر رقم بودجه آنها نصف هزینه سال آینده باشد چه سرنوشتی در انتظار بسکتبال گرگان خواهد بود.