پاروزن گلستانی در اردوی تیم ملی آب های آرام حاضر شد.

عادل مجللیبه گزارش گرگانا به نقل از مهر، “عادل مجللی” تنها نماینده استان گلستان در ششمین مرحله از اردوی آماده سازی تیم ملی آب های آرام است که از روزگذشته تمریناتش را زیر نظر مربیان دنبال کرده است.

مجللی یکی از ۷ نفری است که در تیم ملی کانوی کانادایی بزرگسالان آقایان به این مرحله دعوت شده است.

اردوی آماده سازی تیم ملی آب های آرام تا ۲۵ فروردین ماه در دریاچه مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می شود. تیم ملی آب های آرام کشورمان خود را برای حضور پرقدرت در مسابقات بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی آماده می کند.

ستاره گلستانی تیم ملی قایقرانی ایران ۲۰ سال پیش در شهرستان بندر ترکمن به دنیا آمد. عادل مجللی در رشته کانو قایقرانی افتخارات بسیاری را برای کشورمان به دست آورده و یکی از معروف ترین پارو به دستان ایران محسوب می شود. عادل چند ماه پیش در بازی های آسیایی افتخار دیگری برای ورزش ایران آفرید و نشان طلای مسابقات را بر گردن آویخت.

خواهر بزرگتر و برادر کوچکتر او نیز قایقران هستند. خواهرش مدتی مربی تیم ملی جوانان و بزرگسالان بوده و برادرش هم همچون او در تیم ملی قایقرانی پارو می زند و توانسته در مسابقات آسیایی اخیر به عنوان چهارمی دست یابد. البته در سال ۲۰۱۲ و زمانی که فدراسیون قایقرانی ایران در تعلیق به سر می برد عادل نتوانست در ۳ رویداد بزرگ جهانی شرکت کند.

مجللی در سال ۹۱ در مسابقات زیر ۲۳ سال اسلواکی۳ مدال طلا کسب کرد. پیش از آن در سال ۲۰۰۹ در ۳ رشته شرکت کرد و یک طلا، یک نقره و یک برنز به دست آورد. در سال ۲۰۱۱ در رده بزرگسالان مسابقات قهرمانی آسیا به نشان طلا دست یافت و همان سال در مسابقات جهانی آلمان در حالی که شانس کسب مدال داشت به مقام پنجم رسید. ۲ بار در قالب تیم استانی در رقابت های تاجیکستان عنوان نخست را کسب کرد و در مسابقات سال گذشته ازبکستان نیز یک مدال طلا و یک مدال برنز تصاحب کرد.

وی چندین رکورد داخلی را نیز به نام خود ثبت کرده است. از جمله آن برای اولین بار در تاریخ قایقرانی ایران به مسابقه نهایی روسیه در سال ۲۰۰۹ راه پیدا کرد. سال ۲۰۱۲ نیز باز هم در مسکو برای نخستین بار در رقابت های کاپ جهانی به رتبه سوم دست یافت. ضمن این که بهترین رکورد کانو هزار متر و ۲۰۰ متر ایران در اختیار این پاروزن گلستانی است.