سرپرست اداره كل روابط عمومي استانداري گلستان گفت: استاندار گلستان طي حكمي محمد طبرسا را به عنوان مشاور هنري خود منصوب كرد.

محمد طبرسابه گزارش گرگانا، علی یازرلو در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این که طبرسا درای مدرک کارشناسی ارشد سينما و استاد دانشگاه و فيلمساز است گفت: با توجه نام گذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری به نام “اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی” و نقش هنر در فرهنگ سازی و رشد فرهنگي جامعه مشاور رسانه ای استاندار منصوب شد.

وی افزود: فرهنگ یکی از لازمه های توسعه کشور است و حتي در پیشرفت اقتصادي جامعه نیز تاثیر دارد و به همین دلیل باید تلاش کنیم با هنر ایرانی و اسلامی در فرهنگ جامعه تاثیر گذار باشیم.

وی بیان کرد: اهمیت نقش فرهنگ در توسعه کشور وظیفه مشاور رسانه ای استاندار در گلستان را سنگین‌تر می‌کند.

مشاور هنری استاندار گلستان هم گفت: رونق اتفاقات هنری استان کم است و باید تلاش کنیم جشنواره ها و نمایشگاه های هنری در استان رونق بیشتری پیدا کند.

محمد طبرسا در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این که تلاش داریم تا اتفاقات هنری در استان رونق بهتری پیدا کند گفت: باید فعالیت ها و طرح های هنری بیشتری در استان اجرا شود و به هنرمندان کمک کنیم تا فعالیت های بیشتری انجام دهند.

وی افزود: تشویق هنرمندان و تعامل بیشتر هنرمندان در رشته های مختلف از دیگر برنامه های ما است تا بتوانیم بخشی از مشکلات هنرمندان را در استان حل و فصل کنیم.

وی با بیان این که ما در تقابل با سازمان های متولی هنر چون ارشاد و صدا و سیما نیستیم گفت: تلاش داریم در تعامل با این سازمان ها در جهت هم افزایی و تقویت وضعیت هنری استان تلاش کنیم.

طبرسا تصریح کرد: باید فضای آموزشی بیشتری برای هنرمندان استان فراهم کنیم تا نسل جدید هم رغبت بیشتری برای حضور و فعالیت بیشتر در عرصه هنر پیدا کند و آثار با کیفیت تر هنری در سطح استان تولید شود.

وی با بیان این که ارتباط هنرمنادان استان با بقیه استان ها و کشورهای همجوار باید بیشتر شود گفت: ما به طور طبیعی در بخش هایی از رشته های هنری در استان تک ستاره هایی داریم اما باید با برنامه ریزی بیشتر زمینه رونق همه رشته های هنری را در استان فراهم کنیم .

مشاور هنری استاندار گلستان بیان کرد: ما تفاوتی بین رشته های هنری د راستان قائل نیستیم و تلاش می کنیم تا زمینه رونق همه رشته های هنری در استان فراهم شود ومعتقد هستیم این برنامه ها یک روزه و در کوتاه مدت قابل پیاده سازی نیست ولی امیدوار هستیم با بسترسازی ، رونق فعالیت های هنری را در استان شاهد باشیم.