نماینده مردم مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی با عنوان اینکه مسئولان مازندران در حال اعتراض های به مصوبه دولت هستند، گفت: مدعیان الحاق میانکاله به مازندران هنوز هیچ شواهد و مدارکی برای اثبات این موضوع به هیئت دولت و نمایندگان استان گلستان ارائه نداده اند.

رجبیبه گزارش گرگانا به نقل از مهر، عبدالکریم رجبی ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه نمایندگان استان حتما در این قضیه ورود خواهند کرد، ابراز داشت: مجمع نمایندگان استان در چند روز آینده در ارتباط با جزیره میانکاله با مسئولان مازندرانی گفتگو خواهند کرد و مدارک برای اثبات از آنها خواهند گرفت.

وی افزود: این جزیره از قبل جزء استان گلستان بوده است که از نام خلیج گرگان نیز پیداست و جای بحثی ندارد که آنها در این قضیه ورود پیدا کرده اند و مصاحبه هایی انجام داده اند که زیاد شایسته نیست و در واقع این مصوبه  نهایی هیئت دولت است.

رجبی با بیان اینکه این مصوبه قابل تغییر نیست، تصریح کرد: نمایندگان استان گستان حتما از این موضوع دفاع خواهند کرد و این یک تصمیم غیر قابل تغییر خواهد بود چرا که به تصویب کلیه اعضای هیئت دولت رسیده است.

رجبی با بیان اینکه جزیره میانکاله حق استان گلستان است، اظهار داشت: این الحاق به استان باید اتفاق می افتاد و اگر مازندرانی ها مشکلی دارند می توانند با اسناد و مدارک از طریق قانونی پیگیری کنند و با تهدید و مصاحبه های ضد و نقیض نباید تشنج ایجاد کنند.

نماینده مردم مینودشت گالیکش کلاله و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: استان گلستان از سال ۷۶ از استان مازندران جدا شد که از آن سالها بحثهای فراوانی در ارتباط با مرزهای این استان وجود داشته است.

وی افزود:نمایندگان استان در دولت قبلی توانستند موضوع جزیره میانکاله را مطرح کرده که در این دولت با پیگیری هایی که انجام شد این الحاق توسط هیئت دولت انجام شد که البته تنش های زیادی را از طرف مسئولان مازندرانی به دنبال داشته است.