نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان گفت: مصوبه دولت در تعیین مرز های استان گلستان و مازندران در شبه جزیره میانکاله بر اساس حق، عدلت و انصاف بوده است.

نورمفیدی
به گزارش گرگانا به نقل از مهر، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گرگان افزود: از هیئت دولت برای پایان دادن به این مسئله که سالها مورد بحث و گفتگو بود تشکر می‌کنیم.
به گفته وی، این مصوبه منصفانه بود، این مسئله مدتها مورد توجه نبود و حالا عملی شد همه باید در برابر این مصوبه تسلیم باشند.
وی تصریح کرد: مشخص شدن مرزهای بین گلستان و مازندران می تواند تاثیرات مثبتی روی هر دو استان داشته باشد.
آیت الله نورمفیدی با اشاره به نزدیک شدن ایام عید نوروز گفت: ایام عید خصوصا برای بچه ها ایام شادی است، به عنوان بزرگتر باید کاری کنیم که شادی به خانه ها وارد شود.
نماینده ولی فقیه در گلستان در ادامه سخنان خود گفت: هر کس که کاری از دستش بر می آید و می تواند بچه ها را شاد کند این کار را انجام دهد، زیرا با شاد کردن دل بچه ها خداوند هم شاد می شود.
آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: البته درا واخر این ایام، ایام فاطمیه دوم را نیز در پیش داریم که البته منافاتی با نوروز ندارد.
به گفته خطیب جمعه گرگان، صله رحم داشته باشید اما کاری نکنید که بی اعتنایی به ایام فاطمیه باشد.
نماینده ولی فقیه در خطبه دوم با اشاره به روز میلاد حضرت زینب(س) گفت: امروز روز بزرگی است، روز میلاد عقیله بنی هاشم زینب کبری(س) است.
آیت الله نورمفیدی افزود: در تاریخ اسلام قبل از حضرت زهرا(س) و خدیجه کبری(س) بانویی به بزرگواری و عظمت زینب کبری(س) وجود نداشته است.
وی یادآور شد: این بانوی بزرگوار با سخنرانی های خود حوادث عاشورا را زنده نگه داشت.
خطیب جمعه گرگان در خطبه اول نماز سیاسی و عبادی جمعه این هفته گفت: دنیا جایگاه انتظار برای رسیدن به خدا است.
وی افزود:ایند نکاه به دنیا نگاه والایی است که زندگی در دنیا را مکان انتظار برای ملاقات خدا می داند.