فرمانده پلیس راه استان گلستان گفت: از سوم فروردین حجم ترافیک در مسیرهایی که جاده دو طرفه است به خصوص محور شرقی استان از مینودشت تا جنگل گلستان بسیار افزایش یافته است و ترافیک در این مناطق سنگین است.

علیرضا قدمیبه گزارش گرگانا، سرهنگ علیرضا قدمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه حجم ترافیک در ساعات شب، پرتراکم، زنجیره ای و سنگین است افزود: در بزرگراه ها و ابتدای شهر، عصرها ترافیک سنگینی وجود دارد که برای رفع این مشکلات ترافیکی همکاری مسافران به جهت رعایت حق تقدم بسیار تاثر گذار است.

وی ادامه داد: در دور اول سفر در بخش تصادفات فوتی و جرحی از نظر آماری کاهش داشتیم اما در دور دوم سفر به تناسب با کشور در تصادفات منجر به فوت، قدری افزایش داشته ایم.

وی دلیل بسیاری از تصادفات را نتیجه عدم رعایت حق تقدم دانست و افزود: عدم رعایت حق تقدم اغلب ریشه در عجله و شتاب بی مورد دارد از این رو نیاز است که رانندگان با صبوری و گذشت بیشتری به رانندگی بپردازند.

سرهنگ قدمی برخی از تصادفات را ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه و عدم توجه به جلو اعلام کرد و اظهار داشت: لازم است مسافران نوروزی برای حفظ جان خود و خانواده هایشان از سرعت خود کاسته و از رانندگی در شب خودداری کنند و همچنین به ازای هر 2 ساعت رانندگی مدت 15 دقیقه حتما استراحت کنند.

فرمانده پلیس راه استان گلستان در توصیه به مسافران نوروزی گفت: با توجه به شرایط جوی نامناسب رانندگان خودروها باید با احتیاط بیشتری حرکت کنند و به نقاط حادثه خیزی که با تابلوهای راهنمایی برای آنها مشخص کردیم، توجه کنند تا سفری خوب و بدون حادثه را به همراه خانواده خود داشته باشند.

سرهنگ قدمی از مسافران نوروزی خواست تا هنگام رانندگی در مسیر محورهای پر تردد استان مراقب مناطق مسکونی، کشاورزی، وسایل نقلیه کشاورزی و عابران باشند تا از وقوع هرگونه تصادف و حادثه دلخراش جلوگیری شود.

وی ضمن اشاره به فرا رسیدن 13 فروردین و روز طبیعت گفت: به دلیل تراکم جمعیت در جنگل های گرگان در این روز، از ساعت 6 صبح تردد تمام خودروهای سنگین از جمله کامیون، تریلی، اتوبوس، مینی بوس، تراکتور و وانت از سه راهی گلشهر و قلعه حسن به سمت میدان نهار خوران و روستای زیارت ممنوع است.

وی ادامه داد: ورود تمامی وسایل نقلیه به پارک جنگلی النگدره از ساعت 17 روز 13 فروردین ماه از ابتدای سراهی النگدره ممنوع است و عبور خودرو در این منطقه از سمت غرب به شرق تنها یکطرفه خواهد شد.