معاون توسعه مدیریت، منابع انسانی و امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت کشور گفت: نقشه راهی که توسط عالی ترین مقام کشور (مقام معظم رهبری) ترسیم شده، با نصب بنر و تابلو و همایش و سمینار محقق و میسر نمی شود، بلکه باید عملگرا بود.

علی یزدانی ورزنهبه گزارش گرگانا، ˈعلی یزدانی ورزنهˈ عصر روز گذشته در آیین تودیع و معارفه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان، افزود: این نقشه راه در واقع، برنامه اجرایی دولت است و هیچ پیچیدگی در اجرا ندارد.

به گفته وی، هدف این وزارتخانه تحقق فرمایشات و بیانات مقام معظم رهبری در روزهای آغازین سال جدید است و تحقق این فرمایشات عید و تعطیلی نمی شناسد.

وی تصریح کرد: حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی نیاز به استمرار دارد و قرار نیست برای هر تعطیلی، چرخ توسعه کشور متوقف شود.

یزدانی ورزنه با اشاره به اینکه فرصت ها همیشه در حال گذر هستند و به کندی بازمی گردند ، ادامه داد: تشکیل چنین نشست هایی در قالب تودیع و معارفه گذر سریع فرصت ها را به اثبات می رساند و اگر افرادی که در مسند مسوولیت قرار می گیرند از فرصت خدمت به مردم استفاده نکنند چنین فرصت ارزشمندی به این سرعت باز نخواهد گشت.

یزدانی تاکید کرد: تلاش برای کاهش رشد تورم، مبارزه با رکود اقتصادی، رونق اقتصادی، هدفمندی یارانه ‎ها با نگرش برخورداری اقشار محروم جامعه از کمک بیشتر و تاکید بر انتقاد برای توسعه و پیشرفت از سیاست های دولت در سال ۱۳۹۳ خواهد بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تجربه ثابت کرده دولت تولید کننده خوبی نیست و برای تحقق اقتصاد مقاومتی و پیشرفت اقتصادی، اقتصاد باید مردمی شود.

وی اظهار کرد: انتقادها باید ساختار سازنده و منصفانه داشته باشد، به هر حال همه ما اکنون در کشور مسوولیت داریم و باید با تقویت نقاط مثبت و از بین بردن نقاط ضعف و تبدیل کردن آنها به فرصت ها، برای پیشرفت کشور تلاش کنیم.

یزدانی یادآور شد: نیاز به انسجام، وحدت و صمیمیت در دستگاه های مختلف و بین آحاد مختلف جامعه از محورهای فعالیت دولت در برنامه های پیش رو خواهد بود.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال و سنوات گذشته به موضوع فرهنگ در جامعه گفت: پایه فرهنگ، اخلاق است و اگر اخلاق نیک در جامعه ترویج پیدا کند فرهنگ هم جای مناسب خود را پیدا خواهد کرد و فرهنگ اصیل و درست در جامعه گسترش پیدا خواهد کرد.

به گفته یزدانی، خط مشی دولت بر تدبیر و اعتدال است و پرهیز از تندروی و افراط و تفریط در تمام زمینه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و دیگر ابعاد از تاکیدهای دولت تدبیر و امید است و این ها در واقع می تواند جامعه را به سوی همدلی و صمیمیت سوق دهد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: موضوع مدیریت جهادی مختص به فرد یا قشر خاصی نیست و برای یک مدیریت جهادی نیاز است تمام آحاد جامعه در کنار هم در سازندگی کشور تلاش کنند که این مدیریت و سازندگی جهادی در سال های هشت سال دفاع مقدس و سازندگی های پس از آن در روحیه تمام افراد ایران اسلامی وجود داشت و امروز نیز کشور نیازمند همان روحیه و انرژی است.

یزدانی افزود: بیشترین محور فرامین مقام معظم رهبری در سال های گذشته و به خصوص در شعار سال جاری معطوف به مسائل اقتصادی و صنعتی است و این مسوولیت تمامی بخش های دولتی و صنعتی در کشور را سنگین و حساس خواهد کرد و باید همه در این حوزه هوشیار باشیم.

وی یاداور شد: باید از کارهای روزمره در دستگاه های دولتی پرهیز کرد و هرآنچه که قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارد، باید واگذار شود.

یزدانی افزود: از جمله ویژگی های اقتصاد مقاومتی این است که مردم بنیاد اقتصاد هستند و اقتصاد باید به خود مردم سپرده شود و در این راستا دولت وظیفه نظارتی، برنامه ریزی و هدایتگری را دارد، اولویت های اقتصادی توسط دولت تعیین می شود و مردم با تدبیرهای مناسب اجرای آن را بر عهده خواهند گرفت.

معاون وزیر صنعت گفت: در اصلاح چارت سازمانی در وزارتخانه، شش معاونت به سه معاونت کاهش پیدا خواهد کرد تا کوچک سازی و چابک سازی وزارتخانه در بدنه دولت شکل گیرد و برای موثر بودن حضور نیروهای کارآمد سازمان در شهرستان ها، لازم است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور افزود: بیش از ۲۹۰ اتحادیه صنفی و بیش از ۷۰ هزار بافنده فرش در استان گلستان وجود دارد و این در شرایطی است که ۲۶۰ نفر نیرو در سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان مشغول به کار هستند.

به گفته وی، در صورت تجهیز کارخانجات و حمایت از آنها، هر کدام به اندازه یک سازمان توانایی ایجاد شغل دارند.

وی در ادامه به بحث برون گرا بودن در صنعت اشاره کرد و گفت: باید بتوانیم برای تولیدات خود بازار خارجی شناسایی کنیم و صادرات داشته باشیم.

یزدانی میزان بهره برداری پروانه های اشتغال استان در کشور را ۲/۱ درصد اعلام کرد و گفت: این عدد در صورتی است که جمعیت استان ۲/۲ درصد کشور و اشتغال استان نیز ۹۳/۰ درصد کشور است.

وی، نیروهای اضافه سازمان صنعت و معدن رابیش از ۱۹۰ نفر اعلام کرد و ادامه داد: این نیروها باید تقسیم شوند و مورد به مورد و شهرستان به شهرستان مشکلات صنایع را بررسی و مرتفع کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور اظهارکرد: دو درصد از واحدهای صنفی کشور در گلستان است و در کشور پنج هزار واحد بی پروانه داریم از سویی ۶/۱ درصد جوازهای کل کشور نیز در گلستان صادر شده است.

وی تاکید کرد: نباید هر روز نیرو استخدام کنیم و دولت را گسترش دهیم، اگر بخواهیم ثروت تولید شود باید کنار بخش خصوصی بود، بهره وری خوب کار کردن، کار خوب کردن، کاهش هزینه و تولید محصول با کیفیت و قابل رقابت است.

یزدانی همچنین درباره انتخاب مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: در وزارتخانه کمیته ای متشکل از معاونین و حراست داریم که ۷ نیروی بومی استان را مورد بررسی قرار دادیم و بعد از مصاحبه گزینه نهایی ما ˈقوانلوˈ بود که البته با خود وزیر نیز مصاحبه داشتند و این موضوع به مجمع نمایندگان استان گلستان نیز اعلام شد.

وی معیارهای انتخاب را سلامت، توانایی، تعامل با مقام عالی استان و همچنین تعامل با دو قوه دیگر دانست و اظهار کرد: در کار اجرایی و حضور سرمایه گذار نقش نمایندگان مجلس و دستگاه قضا بسیار مهم است زیرا با برداشتن موانع و همچنین حمایت می توان به حضور پررنگتر سرمایه گذاران کمک کرد.

یزدانی وظیفه مهم سازمان را تعامل با تشکل های مردمی دانست و اعلام کرد: تلاش دولت ارائه آمارهای صحیح است و اگر خوب کار کنیم مردم خود تقدیر می کنند و نیاز به ارائه آمارهای غلط و گزارشات دروغ نیست.

وی از اصحاب رسانه خواست تا دولت را نقد کنند و ادامه داد: امیدواریم جلسات بعدی در راستای توسعه استان باشد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: بیشترین تولید استان گندم است و بیشترین کارخانه آرد و سیلو هم در استان گلستان واقع است.

یزدانی در بخش دیگری، اضافه کرد: مصوبه دولت ۳ هزار میلیارد ریال یارانه به دامداران بود که به امضای همه رسیده است و باید محقق شود، یکی از محورهای اصلی دولت اجرای کامل قوانین است.

به گزارش ایرنا طی حکمی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور، رییس جدید سازمان این وزارتخانه در استان گلستان معرفی شد.

براساس این حکم ˈحسینقلی قوانلوˈ به عنوان رییس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان در دولت تدبیر و امید معرفی شد.

وی سومین رییس این سازمان، بعد از ادغام وزارتخانه ‎های بازرگانی و صنایع و معادن با عنوان وزارت صنعت، معدن و تجارت و تشکیل سازمان صنعت، معدن و تجارت در استان ‎ها و استان گلستان است.

پیش از این ˈناصر فخرمحمدیˈ و ˈیدالله وفاییˈ عهده‎ دار مسوولیت این سازمان در گلستان بودند.

آیین تودیع و معارفه رییس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان با حضور معاون توسعه مدیریت، منابع انسانی و امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاون عمرانی استاندار گلستان، مدیران ارشد استانی و شهرستانی و فعالان بخش صنعتی، معدنی و بازرگانان و تجار استان در تالار فخرالدین اسعدگرگانی برگزار ‎شد.

قوانلو متولد ۱۳۴۳ دارای سوابق تحصیلی همچون کارشناسی مهندسی برق قدرت از دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران، فارغ‎التحصیل در سال ۱۳۶۷ و کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت از دانشگاه علم و صنعت ایران فارغ‎ التحصیل در سال ۱۳۷۵ است.

وی از ایثارگران هشت سال دفاع مقدس بوده به طوری که چهار بار حضور داوطلبانه در جبهه‎ ها به مدت ۱۰ ماه را داشته و از جانبازان ۱۰ درصد دائم است.

قوانلو، دارای سوابقی همچون سرپرست گروه برق ذغال‎ سنگ البرز شرقی از سال ۱۳۶۷ لغایت ۱۳۸۰، سرپرست خدمات فنی معدن ذغال سنگ البرز شرقی از سال ۱۳۶۸ لغایت ۱۳۸۰، معاون فنی شرکت ذغال سنگ البرز مرکزی از سال ۱۳۸۰ لغایت ۱۳۸۲، معاون فنی و معدنی شرکت ذغال سنگ البرز مرکزی از سال ۱۳۸۲ لغایت ۱۳۸۳، مجری طرح فرو کروم سبزوار وابسته به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از سال ۱۳۸۳ لغایت ۱۳۸۴، مجری طرح سنگ ‎آهن جلال ‎آباد وابسته به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از سال ۱۳۸۴ لغایت ۱۳۸۹ و مجری طرح طلای زرشوران وابسته به سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی ایران از سال ۱۳۸۹ تاکنون است.