رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیست شهری شورای اسلامی شهر گرگان گفت: ورزش تنها در بسکتبال خلاصه نمی شود و نباید همه ورزشکاران و رشته های ورزشی نادیده گرفته شوند.

بسکتبال شهرداری گرگانبه گزارش گرگانا، ˈصفرعلی پایین محلیˈ شامگاه چهارشنبه در نشستی خبری افزود: درشرایط فعلی اگر بنا داشتیم که برای بسکتبال گرگان هزینه بیشتری کنیم، باید هزینه های فرهنگی شهر را حذف می کردیم که از این جهت، کارهای فرهنگی به شدت آسیب می دید.

به گفته وی، اگر شهرداری می‎‎خواهد برای تیم بسکتبال سرمایه‎ گذاری کند باید بودجه‎ ای جدا از بودجه سازمان فرهنگی ورزشی را اختصاص دهد.

وی تاکید کرد: اعضای شورای شهر به بسکتبال علاقه داشته و دوست دارند این رشته ورزشی پیشرفت کند و به این دلیل شورا تصمیم گرفته این تیم را به بخش خصوصی واگذار کند و بودجه چهار میلیارد ریالی را برای کمک به این تیم در نظر گرفته است، درحالی که بودجه در نظر گرفته شده برای 45 رشته دیگر حدود دو میلیارد ریال می باشد.

پایین محلی با بیان اینکه چرا نباید سهام تیم شهرداری را به علاقه مندان واگذار کنیم و مسوولین چرا در پی پیدا کردن حمایت کننده مالی (اسپانسر) مناسب نیستند، تصریح کرد: امروز باید با همکاری و یک دلی برای پیشرفت بسکتبال تلاش کنیم.

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان افزود: بیشتر بودجه شهرداری گرگان از محل عوارض تامین می شود و این به مردم فشار می آورد، برای سال 93 دیگر شهرداری نمی تواند به این تیم کمک کند و باید مسوولین تیم ترتیبی اتخاذ نمایند که با همکاری علاقه مندان به بسکتبال و برنامه ریزی و جذب حمایت کننده، این ورزش را به جایگاه واقعی آن برسانند و دیگر دغدغه بودجه کم را نداشته باشد.

پایین محلی گفت: مصوبه ای که در شورای شهرگرگان مبنی بر عدم تیمداری شهرداری به تصویب رسید مانند هر طرح دیگری است که در شورا طرح می شود و نیاز به هفت رای دارد تا مصوب شود.

وی در ادامه اظهار کرد: شهرگرگان 45 هیات ورزشی، 600 هیات مذهبی، 10 خانه‎ فرهنگ و تعدادی سالن ورزشی دارد که همه آنها نیاز به بودجه دارند و در سال 92 به علت کسری بودجه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نتوانستیم به آنها به درستی کمک کنیم.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهرگرگان یادآور شد: تمام کمک‎ ها و درآمدهای سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان به یک رشته ورزشی تعلق می گرفته و بقیه هیات ها به همین خاطر بودجه مناسبی را دریافت نمی کردند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه رشته ‎های ورزشی دیگر قهرمان ملی و بین‎المللی دارند، افزود: اگر ما از رشته های ورزشی دیگر بیشتر حمایت کنیم، خواهیم دید که چه افتخاراتی برای شهر و استان و حتی کشور به ارمغان خواهند آورد.

پائین محلی گفت: بخش زیادی از بودجه سازمان فرهنگی ورزشی صرف یک رشته ورزشی می شود، درحالی که ما به علت کمبود بودجه بخش فرهنگی را به درستی نمی توانیم حمایت کنیم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه در بسکتبال باید استعدادیابی کرده و زیرساخت‎ ها را فراهم کنیم تا بازیکنان بومی در شهر حضور داشته باشند و به دیگر تیم‎ها نروند، افزود: هر فصل تیم شهرداری از بازیکنان خارجی استفاده می کند که هزینه زیادی را به تیم تحمیل می کند به طوری که فصل گذشته ماهیانه 7 هزار دلار به بازیکن خارجی این تیم حقوق داده شد که با این هزینه می‎ توان 42 نفر را استخدام کرد.

پایین محلی یاداور شد: تیم بسکتبال شهرگرگان با سابقه 60 ساله باید در عمل ثابت کند که گرگان پایتخت بسکتبال است و اگر پیش از این زیرساخت ها فراهم می شود، می توانستیم امروز 3 تیم در لیگ بسکتبال داشته باشیم.