با پایان رقابت های پاراگلایدر کشور در سایت پروازی رامیان، پرنده گلستانی قهرمان ایران شد.

پاراگلایدربه گزارش گرگانا، مسابقات قهرمانی پاراگلایدر کشور در رشته هدف زنی از 8 تا 11 فروردین با حضور 85 پرنده از سراسر ایران به میزبانی استان گلستان در سایت زیبای پروازی رامیان برگزار شد و در خاتمه رقابت پرندگان ایران امین حزینی پرنده نام آشنای گلستانی توانست زودتر از بقیه پرندگان بر بلندای سکوی قهرمانی ایران بایستد.

بعد از حزینی، بهروز طاهری از تهران و محمدجواد اسدی از فارس به ترتیب عناوین دوم و سوم را از آن خود کردند.

مراسم اختتاحیه مسابقات پاراگلایدر قهرمانی کشور روز دوشنبه یازدهم فروردین برگزار و نفرات برتر آن معرفی شدند. در این مراسم، پرندگان برتر جوایز خود را در حضور سلیمی و مختاری رییس کمیته ورزشهای هوایی کشور و نائب رئیس بانوان این کمیته، خانواده های شهدا و جانبازان، تنی چند از مسئولان استانی و شهرستانی، قهرمانان و علاقمندان دریافت کردند.

امین حزینی از گلستان، بهروز طاهری از تهران، محمدجواد اسدی از فارس، کوروش تیموری از کرمانشاه، محمد مهدی اسدی از فارس، محمد ریحانی از خراسان شمالی، رمضان فلاح از خراسان، آرش احمدی از خراسان رضوی، محسن محمدی از خراسان، حسین روح الامین از تهران، آرش مقدم از گلستان، غلامرضا شهرضایی از خراسان رضوی، سیدرضا میرقاسمی از گلستان، شهرام آزادیان از تهران و نادعلی کوهستانی از گلستان 15 پرنده برتر این مسابقات بودند که در آیین اختتامیه احکام قهرمانی و جوایز به آنان اهدا شد.

ساخت مدرسه پرواز در رامیان

مسئول کمیته ورزشهای هوایی کشور در مراسم اختتامیه مسابقات قهرمانی پاراگلایدر کشوری در رامیان گفت: ظرفیت پاراگلایدر، پاراموتور، چتربازی و سقوط آزاد در این منطقه بسیار بالا بوده بگونه ای که در مناطق دیگر چنین ظرفیت و امکانات پروازی بویژه سایت های پروازی زیبا و مطلوب کمتر است.

سردار سلیمی، آمادگی خود را برای ساخت مدرسه پرواز در رامیان اعلام و بیان کرد: وجود صخره ها در این منطقه برای راه اندازی رشته وینگسوز نیز بسیار مناسب است.

وی تصریح کرد: با وجود عدم تخصیص بودجه اختصاصی برای ورزش های هوایی، این امکان را داریم که در قالب فدراسیون، مستقل شده و بودجه ای نیز از دولت دریافت نکنیم در حالی که می توانیم اثرات مفید و فراوانی را برای هر منطقه به همراه داشته باشیم.

شرایط آب و هوایی رامیان برای پرواز بسیار مناسب است

وی با بیان اینکه توسعه ورزش های هوایی باعث ارز آوری برای کشور می شود، عنوان کرد: شرایط آب و هوایی استان گلستان بویژه رامیان برای پرواز بسیار مناسب است و این سرسبزی و علاقه مندی و خونگرمی مردم این منطقه می تواند از محرومیت اینجا بکاهد که در تحقق این امر همت مسوولان ضروری است.

در حاشیه؛

*سردار سلیمی با اهدای لوح سپاس از مسوولان این منطقه در برگزاری باشکوه مسابقات قدردانی کرد. کمیته ورزش هوایی استان گلستان نیز به سردار سلیمی لوح سپاس اهدا کرد.

* مردم رامیان نیز با انداختن شال بر گردن سردار سلیمی، پاشا مدیرکل ورزش و جوانان گلستان و خانم مختاری، یکی از صنایع دستی منطقه را به مهمانان ویژه خود اهدا کردند.