عضو شورای اسلامی شهر گرگان از تعیین تکلیف پروژه تله کابین تا پایان سال جاری خبر داد.

مهندس یوسفی

به گزارش گرگانا به نقل از  فارس؛ علی‎اصغر یوسفی اظهار داشت: پروژه تله کابین شهرستان گرگان نزدیک به هفت سال است که بلاتکلیف مانده که قبل از پایان سال به یک نتیجه قطعی در این زمینه خواهیم رسید.

وی با بیان اینکه فضای تجاری بلاتکلیف در سطح شهر وجود دارد، تصریح کرد: فضای تجاری در پارکینگ نعلبندان نزدیک به ۱۰ سال بلاتکلیف است، بازارچه الغدیر بیش از ۱۰ سال و بازارچه فلکه کریمی حدود ۲۰ سال بلاتکلیف مانده که کمیسیون سرمایه‎گذاری شورا آنها را شناسایی کرده است.

یوسفی با تاکید بر اینکه فضاهای بلاتکلیف باید به سرعت روشن شود، افزود: باید تلاش شود تا سرمایه‎های میلیاردی به بهره‎برداری برسد و شهرداری از این سرمایه‎ها منتفع شود.

شرایط ویژه‎ای برای جذب سرمایه‎گذار ایجاد شود

عضو شورای اسلامی شهر گرگان خاطرنشان کرد: کشتارگاه شهرداری و کارخانه آسفالت از دیگر پروژه‎هایی است که در کمیسیون سرمایه‎گذاری شورا پیگیری می‎شود.

یوسفی از تهیه میثاق‎نامه‎ای در راستای جذب سرمایه‎گذار خبر داد و یادآور شد: در جلسه‎‎ای که با استاندار گلستان داشتیم نسبت به تهیه میثاق‎نامه تاکید شد و بر این اساس شهرداری نسبت به مجوزهای لازم از ارگان‎های مختلف مبادرت کند تا فردی که می‎خواهد در استان و یا شهر گرگان سرمایه‎گذاری کند مشکلی نداشته باشد.

وی ادامه داد: استاندار گلستان و سایر مسئولان از جمله دادستان که رئیس جذب سرمایه‎گذاری استان است دست به دست هم دهیم و یک شرایط ویژه برای جذب سرمایه‎گذار ایجاد کنیم.

رسانه‎ها در جذب سرمایه‎گذار نقش‎آفرین باشند‎

عضو شورای اسلامی شهر گرگان با اشاره به اینکه کارهای زیربنایی سرمایه‎گذاری با جدیت پیگیری می‎شود، بیان داشت: نخستین سیاستی که کمیسیون سرمایه‎گذاری شورا در پیش گرفت این بود که به صورت کوتاه‎مدت نسبت به شناسایی مشکلات اقدام و برای موانع آن تصمیم‎گیری شود.

یوسفی یادآور شد: بررسی وضعیت فضاهای تجاری مرکز استان این هفته پیگیری می‎شود و در دستورکار کمیسیون سرمایه‎گذاری قرار خواهد گرفت.

وی از اصحاب رسانه استان خواست تا با قلم خود نسبت به جذب سرمایه‎گذار اهتمام کنند و گفت: انتقاد رسانه‎ها را برای بهبود وضعیت مطلوب استفاده خواهیم کرد و امیدواریم با ارائه راهکارها و پیشنهادات سازنده ارتباط موثرتری با کمیسیون سرمایه‎گذاری برقرار شود.