دبیر کمیته گردشگری روستایی ستاد هماهنگی خدمات سفر گلستان گفت: طبق برنامه‏ریزی دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان، ۶۰ جشنواره فرهنگ روستا در تعطیلات نوروز برگزار شد.

نصیبیبه گزارش گرگانا، ˈعلی نصیبیˈ روز سه شنبه، اهداف برگزاری این جشنواره‏ها را معرفی فرهنگ و شیوه زندگی سنتی روستایی، احیای این فرهنگ‏ها، معرفی جاذبه‏های گردشگری و ایجاد پیوند بین شهرنشینان و روستاها عنوان کرد.

مسئول واحد فرهنگی، گردشگری و تعاون دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان خاطرنشان کرد: این جشنواره‏ها فرهنگ و زندگی سنتی روستاهای استان را که در حال فراموشی هستند را به نمایش گذاشتند تا از این طریق نسبت به احیای آن ها اقدام شود.

نصیبی با اشاره به برگزاری جشنواره فرهنگ روستای ˈدارکلاتهˈ بخش فندرسک شهرستان رامیان گفت: با وجود شرایط نامناسب جوی و بارندگی، خوشبختانه جمع زیادی از اهالی روستا و مسافران نوروزی در این جشنواره حضور یافتند.

به گفته وی، حضور پرشور اهالی روستاها و مسافران نوروزی در جشنواره‏های فرهنگ روستا گویای استقبال آن ها از این جشنواره‏هاست به گونه‏ای که در هر جشنواره بین دو تا چهار هزار نفر شرکت می‏کردند.

دبیر کمیته گردشگری روستایی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان گلستان از استاندار گلستان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، فرمانداران و بخشداران به دلیل حمایت در برگزاری جشنواره‏های فرهنگ روستا و از شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران به دلیل تلاش برای برگزاری باشکوه این جشنواره‏ها تقدیر کرد.

نصیبی خاطرنشان کرد: علاوه بر جشنواره‏های روستایی، ۲۴ کمپ گردشگری روستایی نیز در مبادی ورودی، گردشگاه‏ها و مناطق گردشگری استان گلستان راه‏اندازی شد که وظیفه ارائه خدمات به مسافران نوروزی و معرفی جاذبه‏های گردشگری را بر عهده داشتند.

به گفته وی، دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان نوروز امسال دومین تجربه خود را در برگزاری جشنواره‏های روستایی و راه‏اندازی کمپ‏های گردشگری نوروزی تجربه کرد که با توجه به تجربه موفق نوروز ۹۲، برنامه‏های امسال بهتر از سال گذشته اجرا شد.