سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان از برگزاری 60جشنواره فرهنگ روستا در نوروز سال 93 با همکاری دهیاری ها و شوراهای روستایی استان خبر داد.

قاسم سمیعی
به گزارش گرگانا به نقل از ایرنا، ˈقاسم سمیعیˈ روز دوشنبه در گفت وگوی خبری اظهارکرد: این جشنواره ها با هدف حفظ و احیاء سنت های بومی و اصیل و ریشه دار روستاهای استان، ایجاد شور و نشاط، همگرایی در بین روستائیان، معرفی جاذبه های فرهنگی روستاها به گردشگران و مسافران برگزار می شود.

به گفته وی، بازی های بومی محلی، غذاهای سنتی، صنایع دستی، آداب و رسوم، لباس محلی و گویش های متفاوت از جاذبه های فرهنگی روستاهای استان بوده که در قالب این جشنواره ها به مسافران و گردشگران معرفی خواهد شد.

سمیعی اضافه کرد: همچنین تکریم چهره های موفق علمی، فرهنگی، ایثار، کشاورزی، ورزشی و خیرین روستا از دیگر برنامه های جنبی این جشنواره ها است.

سرپرست دفتر امور روستایی و شوراها استانداری گلستان گفت: تاکنون سه نشست هماهنگی با دهیاران و شوراهای روستاهای میزبان این جشنواره ها برگزار شده است.

وی گفت: در این راستا شیوه نامه برگزاری جشنواره های فرهنگ روستا توسط دفتر امور روستایی و شوراها تهیه و در اختیار دهیاری ها قرار گرفت.